O programie

Image

Program Active Baby to unikalna forma zajęć rozwijających ogólną sprawność ruchową dzieci. Naszą misją jest zaszczepianie pasji do bycia aktywnym, a celem, aby już od najmłodszych lat kształtować cechy motoryczne naszych podopiecznych.

Image

Wczesne rozpoczęcie aktywności poprzez zabawę, nie tylko rozwija ogólną sprawność, ale i aspekty społeczne. Bycie w grupie rówieśniczej, wspólne zadania, możliwość doskonalenia swoich umiejętności czy pierwsza rywalizacja przyczynia się do rozwoju równie ważnych zasobów młodego człowieka.

Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę jak ogromną rolę w naszym życiu pełni aktywność fizyczna. Ruch wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie, nie tylko nasze, ale przede wszystkim naszych dzieci – jest niezbędnym czynnikiem stymulującym rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny. Poprzez ruch, dzieci mają możliwość poznawania samego siebie, otaczającego go świata, rozwój swoich umiejętności oraz wiary we własne możliwości. Aktywność fizyczna rozwija samodzielność, kształtuje charakter i osobowości, a zabawy w grupie uczą zachowań prospołecznych. Ważne, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do aktywnego spędzania czasu. Rolą programu Active Baby jest właśnie zachęcenie naszych małych podopiecznych do pierwszej przygody z aktywnością fizyczną.

Zadbamy, aby każdy trening był niezapomnianą sportową przygodą, a Państwa pociechy wróciły do nas z niegasnącym apetytem na aktywną zabawę w mistrzowskim wydaniu. Pamiętajmy, aby każdego dnia zapewnić naszym podopiecznym wystarczająco dużo okazji do ruchu, aby prawidłowo i harmonijnie się rozwijać!

 

Rodzaje treningów

W naszej ofercie znajdą Państwo zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sportów wiodących takich jak: tenis, sporty drużynowe (piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka), taniec czy zajęcia z wykorzystaniem torów przeszkód.

Nasz projekt zakłada długofalowy rozwój w sporcie, poprzez atrakcyjne dla dzieci treningi w formie zabawy, które zwiększają świadomość własnego ciała oraz wpływają na lepszą percepcję ciała w przestrzeni. Jest to podstawa do budowania i rozwijania cech motorycznych. Nasze zajęcia to połączenie ćwiczeń ogólnorozwojowych z zadaniami rozwijającymi motorykę oraz elementami wybranej dyscypliny wiodącej. Każde z zajęć ma na celu w pierwszej kolejności rozwój umiejętności motorycznych. W zależności od wybranej ścieżki, dzieci oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych, poznają elementy wybranej dyscypliny.

Kiedy tylko nasz maluch zacznie stawiać swoje pierwsze kroki możemy rozpocząć pracę nad budowaniem jego ogólnej sprawności fizycznej, aby w kolejnych latach zachęcić do wyboru interesującej go dyscypliny i kształtować wiodące cechy motoryczne. Odpowiednie przygotowanie motoryczne to baza, która zapewni optymalny rozwój i łatwe wejście w późniejszych latach w świat sportu.

Godzinny trening zaplanowany jest z podziałem na charakterystyczne etapy:

  • Rozgrzewka z elementami zabaw z danej dyscypliny
  • Ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne
  • Ćwiczenia ogólne oraz kształtujące cechy motoryczne
  • Ćwiczenia tematyczne dla danej dyscypliny, w tym gry i zabawy z elementami sportu wiodącego
  • Ćwiczenia oddechowe, rozciągające, relaksacyjne oraz korekcyjne stóp
  • Ćwiczenia wzmacniające, udoskonalające motorykę, oddechowe, relaksacyjne oraz korekcyjne stóp są opracowane przez doświadczonych fizjoterapeutów dziecięcych. Natomiast ćwiczenia charakterystyczne dla dyscypliny wiodącej są rozplanowane przez specjalistów z danego sportu.

Miejsce zajęć

Wielka hala tenisowa, głośna sala gimnastyczna, na której odbywa się kilka zajęć równocześnie, czy boisko, na którym trening odbywa się nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, może tylko zniechęcić malucha do zajęć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i rozumiejąc potrzeby najmłodszych organizujemy zajęcia w komfortowej i atrakcyjnej dla dzieci sali treningowej, z miękką bezpieczną podłogą oraz z dużą ilością sprzętu sportowego. Rodzice podczas zajęć do dyspozycji mają wygodną poczekalnię lub mogą spędzić czas w restauracji na terenie obiektu.

 

Obiektywizacja przed pierwszym treningiem

Każdy maluch rozpoczyna swoją przygodę z Active Baby od obiektywizacji. Jest to spotkanie z naszym fizjoterapeutą, podczas którego wykonywane są badania postawy dziecka, dokonywana jest ocena jego motoryki, równowagi oraz siły mięśniowej. Każda obiektywizacja zakończona jest pełnym raportem, dzięki któremu uzyskują Państwo obiektywne narzędzie do sprawdzania jakości rozwoju cech fizycznych i motorycznych.

Skontaktuj się z trenerem-koordynatorem Active Baby : akademia@sportsgroup.pl

Wybierz program dla siebie

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.